Pro velký zájem o tropické semínka doporučujeme si je zamluvit na jarní sezonu předem. Případně využíjte dárkových kupónů, které budou v dalším čase vyřizované přednostně. Děkujeme.

Akce

Obrovská kolekce za lidovou cenu

za pouhých 990,- 

a poštovné ZDARMA

Milí přátelé a milovníci exotických květin, 

na základě enormní poptávky v r.2017 po semínkách tropických rostlinek, květin, ovoce, zeleniny, dřevin i bylinek jsme pro vás i letos jako poděkování za vaší věrnost připravili TOP Akci. Akci, kterou si nemůžou nechat ujít všichni milovníci pěstování všeho krásného, nebo chutného z tropů, subtropů i zámoří. Celkem až 43 různých druhů těch nejkrásnějších tropických rostlinek (více viz níže) plus 2 speciální dárky/druhy květin, které naleznete až doma po rozbalení tohoto speciálního balíčku. Nádherné a některé i chutné tropické rostliny, kterých semínka můžete nyní mít za cenu levněji, než obyčejné skleníkové okurky. Rozhodně bezkonkurenční nabídka v Čechách i na Slovensku jak na internetu, tak i v kamenných obchodech. 

Vybrali jsme pro Vás kolekci, která zaujme rozhodně každého, kdo miluje pěstování krásy v bytě, na balkoně, nebo na zahrádce. Ať již pro sebe, nebo jako dárek někomu blízkému. Většinu semínek stačí pouze vysít do výživné půdy a opečovávat, jak většinu teplomilných rostlinek. Jen výjimečně některé mají zvláštní, ale lehce zvládnutelný požadavek. Jako například Lotosy, které potřebují vysít do vody, nebo orchideje, kterým je dobré dopřát trochu péče. Více viz dále. 

Po rozbalení najdete v kolekci samostatně zabalené semínka jednotlivých druhů tak, abyste je mohli začít pěstovat postupně dle libosti. Případně některé věnovali někomu blízkému jako dárek. Semínka jsou navíc v počtech, které vám umožní si z každého druhu vypěstovat zajímavý koutek, skupinku, nebo nemálo jedlého u nás neobvyklého tropického ovoce, nebo zeleniny.

Vzhledem k omezeným možnostem získat pro vás některé druhy těchto tropických a zámořských rostlin je tato akční nabídka omezená. Neváhejte a objednávejte si ještě dnes.

A ještě jeden dárek na konec. U všech objednávek této kolekce je POŠTOVNÉ ZDARMA!

Omezený počet semínek - objednávejte ještě dnes!

Exotické květy
1. Psychotria elata - Žhavé rty
2. Strelitzia reginae
3. Tacca chantrieri
4. Passiflora edulis - Mučenka
5. Lotus - Lotos
6. Minilotos
7. Orchid var.1
8. Orchid var.2
9. Orchid var.3
10. Cotton - Bavlnik
11. Camelia queen - čajovník královský
12. Brugmansia suaveolens - andělská trumpeta
13. Hibiscus syriacus - Ibišek plnokvětý
14. Hibiscus giant - Ibišek velkokvětý
 
Bylinky
15. Cananga odorata - Ylang ylang
16. Ginseng korean - Ženšen korejský
17. Tabacco virginia - Tabák virginský
18. Ginger officinale - Zázvor lékařský
19. Colocasia gigantea
20. Piper - Pepř
21. Stevia rebaudiana - Stévie cukrová
22. Lemon graas - Citronová šťáva
 
Zelenina
23. Vigna unguiculata - nudle 1,2m
24. Lagenerie - tykev lahvovitá
25. Chilli Carolina Reaper
26. Papričky man
27. Papričky woman
28. Tykev prsa
29. Mini meloun
30. Bambusové výhonky
 
Ovoce
31. Maracuja man
32. Psidium guajava - Kvajáva hrušková
33. Ziziphus jujuba - Čínské datle
34. Arachis hypogaea - Podzemnice olejná
35. Lycium barbarum - Čínské Goji - Kustovnice čínská
36. Myrica rubra - Voskovník červený
37. Black Mulberry - Morus nigra
 
Stromy
38. Bamboo color - Bambus tříbarevný
39. Bamboo mini - Mini bambus
40. Bambus giant - Bambus obrovský
41. Adansonia digitata - Baobab
42. Sequoia sempervirens - Sekvoja
 
Dárek
43. Trifolium - Čryřlístek
Překvapení
Nechte se překvapit, jaké semínka 2 druhů exotických květin jako dárek od nás najdete uvnitř balíčku ještě na víc.

 

Exotické květy

 

Psychotria-elata b1. Psychotria elata - Žhavé rty

Min. 20 semínek

Překrásná tropická květina, která zaplní váš byt, dům, nebo zahrádku tisíci zamilovanými rty. Rozhdně si ji zamilujete vy i vaši přátelé. Psychotria je překrásná květina původem z pralesů a tropů jižní Ameriky. Kde díky odlesňování pralesů hodně ubývá. Stála se hitem pěstování v USA. Její typické květy ve tvarů nalíčených rtů si podmaní každého. Věnujte někomu rty v květináči a nepotřebujete perníkové srdíčko. Nebo věnujte semínka a obdarovanému budou rty tohoto květu připomínat vaší lásku každý den.

 

Strelitzia b2. Strelitzia reginae

Min. 20 semínek

Jedny z nejkrásnějších tropických květin, které udělají radost jak živé v květináči, tak i řezané ve váze společně s mnoha jinými druhy květin. Pochází z jižní Afriky. Rostliny potřebují propustnou, hodně výživnou půdu a dostatek světla. Minimální teplota ve které ještě rostou je +10 °C. Ve své domovině se obvykle vyskytují podél břehů vodních toků na plném slunci, méně často v polostínu pobřežních křovin a houštin. Na vlhkých stanovištích kde půda obsahuje dostatek humusu, vytvářejí široké shluky rostlin, které při dostatku tepla, vláhy a živin spolehlivě vykvétají v zimě a na jaře. 

 

 

 

Taca b3. Tacca chantrieri

Min. 20 semínek

Exotická pokojová rostlina často mylně zařazovaná mezi orchideje. Je známá i pod názvem netopýří květina. Pochází z tropických stinných oblastí Afriky, Austrálie a jihovýchodní Asie. V domovině je jedlá - jeji hlízy. Má překrásné tmavě fialově až černohnědě zbarvené květy s dlouhými nápadnými tyčinkami. Květní pupeny se začínají u černé taccy objevovat na konci zimy a kvete až do poloviny léta. Klíčení může trvat i 6-10 měsíců. Ideální pro správný vývoj taccy je kvalitní, lehký a propustný substrát. V letním období se může rostlina letnit na zahradě ve stínu až polostínu. Špatně snáší přímé slunce. Je třeba zajistit teplotu minimálně 17 °C, ideální je stálá teplota 20 - 23 °C. Tacca preferuje stinné stanoviště a teplý, vlhký vzduch, rostlina by neměla být umístěna v blízkosti radiátoru či jiného topení, protože kvůli suchému vzduchu může dojít k úhynu rostliny.
Jednou za 2-3 týdny je vhodné ji přihnojit hnojivem na orchideje. Přihnojují se až vzrostlejší rostliny.   

 

 

 

Passiflora b4. Passiflora edulis - Mučenka

Min. 20 semínek

je rychle rostoucí vytrvalá popínavá rostlina s velkými květy. Pochází z Ameriky. Stonky mohou být dlouhé, popínavé s mnoha úponky. Překrásné mnohopočetné květy jsou celoročně ozdobou popínavých stěn a pod. Květy mučenky mají složitou stavbu a jsou velice neobvyklé. Kvete od jara do podzimu. Přitahují vůní motýly a včely. Daří se jí na prosluněných místech. Ideálně se pěstuje ve sklenících, zimních zahradách nebo v bytech.Úžasně chutné masité plody (nazývané maypop) jsou oválné bobule velikosti slepičího vejce. Zpočátku jsou zelené, během dozrávání se zbarvují do žluta až oranžova. Ideální ovoce do koktejlů, pečení a pod.  

lotus-flower b5. Lotus - Lotos

Balení 5 semínek

Krásné květy lotosu představují pro Indy posvátný symbol čistoty, plodnosti a duchovního rozvoje.Zrodí se ze semene v bahně na dně vodní nádrže, proroste vodou a rozkvétá ve světle slunce. Tito krasavci, původem z Indie, se podobají leknínům (Nymphaea), s nimiž bývají často zaměňováni. Lotosy nejsou zajímavé jen svými nádhernými květy a zvláštně utvářenými plody, ale mají i pozoruhodné oddenky. Na příčném řezu vytváří dírkovanou, jemnou strukturu krajky. Ale především obsahují medicínsky cenné látky, ajko je asparagin, nelumbin, vitamíny. Ostatně všechny části lotosu, oddenek, listy, semena i květy, jsou nejen jedlé, ale mají i léčebné účinky. Oddenky i semena lotosu jsou v mnoha asijských zemích běžnou potravinou. Jedlý a léčivý je však úplně celý lotos – oddenek, listy, semena i květy. Na škrob bohaté oddenky se používají jako zelenina a příloha. Dokonce se z oddenků vyrábí i mouka! Chuť kulatých semen připomíná oříšky. Semena se konzumují syrová, vařená i pražená.

Mini Lotus b6. Minilotos

Balení 5 semínek

V posledních letech se celosvětově stává hitem pěstování překrásně kvetoucích minilotosů v malých vázičkách a nádobách v kancelářích, v bytech, domech a pod. Dopřejte si i vy překrásný a příjemný pocit netradičního vyzdobení svého životního, nebo pracovního interieru. Pochlubte se známým. Věnujte zajímavý dárek svým přátelům.

 

 

 

 

 

 

 

Orchid 1 b7. Orchid var.1

Min. 20 semínek

Tisíce a tisíce orchidejí si svou bezkonkurenční krásou získaly obdiv nás všech. Vybrali jsme pro vás 3 druhy, které jsou jednak jedinečné svým tvarem, barvou a efektem. Stejně tak i nenáročnosti pěstování. Kdo by doma neměl zkušenosti s některým druhem u nás rozšířených variant. Stejné poměrně nenáročné pěstování je u těchto námi pro vás vybraných variant. Pouze pro klíčení bude potřeba orchidejím udělat prostředí, které jim bude co nejvíce vyhovovat. S naším návodem, který obdržíte společně se semínky toto naklíčení zvládnete bez problémů i doma. Odměnou vám budou překrásně kvetoucí orchideje, květy kterých vás budou fascinovat celým rokem.  

 
Orchid 2 b8. Orchid var.2

Min. 20 semínek

Orchideje jsou královny květin nejkrásnějších tvarů a barev. Zvláštní fantazijní tvarované květy této orchideje budou ozdobou vašich interiérů. Nikdo nezaváhá říct, co mu takový překrásný květ připomíná. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Orchid 3 b9. Orchid var.3

Min. 20 semínek

Tigrované orchideje jsou zvláštní půvabnou skupinou orchidejí samo o sobě. Jako by uměly hypnotizovat své obdivovatele. Vybrali jsme pro vás semínka jedné z nejatraktivnějších a i laicky lehce pěstovatelných orchidejí. Aby i vám mohly tyto úžasné květy orchidejí dělat radost z překrásného vzhledu.

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bavlník 2 b10. Gossypium - Bavlnik

Min. 20 semínek

Bavlník je překrásná úžitková i dekorativní rostlina. Jistě jste ji už sušenou zahlédli jako estetický doplněk sušených květin v květinářství a pod. Nyní ji můžete mít i vy vlastní vypěstovanou doma. Semena je možné nechat před výsevem několik hodin nabobtnat ve vlažné vodě. Bavlník se spokojí s běžným zahradnickým substrátem. Semena při příznivých podmínkách klíčí za 8 - 14 dní. Vzrostlé semenáče umístěte na světlé stanoviště, aby se rostliny zbytečně nevytahovaly. Zastínění mu nevadí.  Na slunném místě jsou rostliny bavlníku trošku menší, zato však kompaktnější a vzhledově pěknější. Vhodným místem pro pěstování je prosluněný balkón či terasa. V teplých dnech vyžaduje bavlník pravidelnou zálivku a hnojení. Za příkladnou péči se bavlník odmění krásnými prvními květy, které se objevují cca za 8 týdnů po výsevu.Tobolky obsahující bavlníkové vlákna a semena dozrají za další 2 - 3 měsíce. 

Camellia japonica b11. Camelia queen - čajovník královský

Balení 5 semínek

Kamélie, krásná sestra čajovníku, je jedna z nejušlechtilejších pokojových rostlin. Potřebuje dostatek rozptýleného světla, nejlépe u východně orientovaného okna - přímé sluneční paprsky však vhodné nejsou.Vyhovuje jí teplota mezi 5-15°C, otužilé rostliny dokonce krátkodobě snesou i mírný mráz (ale nikoli prudké změny teplot). Je tedy ideální květinou pro zimní zahrady, chladné haly a chodby s oknem, zasklené verandy, nevytápěné místnosti, případně meziokenní prostory, pokud jsou dostatečně velké. Substrát by neměl nikdy vyschnout. Kamélie se pěstují v mírně kyselém substrátu (pro kyselomilné pokojové rostliny, nebo pro rododendrony a azalky). Přesazujeme jednou za dva až tři roky, starší exempláře ještě méně často. Zato je v zimě pravidelně přihnojujeme hnojivem bez obsahu vápníku. Kaméliím svědčí letnění na závětrném, stinném místě. Množit je lze dřevitými řízky. 

Datura b12. Brugmansia suaveolens - andělská trumpeta

Min. 20 semínek

Andělské trumpety jsou jednou z nejkrásnějších ozdob interiérů, zimních zahrad, venkovních teras. Jsou jako z pohádky o andělské hudbě - proto i název andělské trumpety. Můžou se pěstovat na plně slunném místě, ale v polostínu kvetou lépe. Kvetou nejdříve od června a pak s přestávkami až do prvních mrazů. Předpokladem pro bohaté kvetení je vydatné zalévání a přihnojování,v létě je třeba zalévat až třikrát denně. Nejlépe se daří rostlinám vysazeným do košů z plastu, v nichž se koncem léta přenesou do bezmrazého chladného prostoru k přezimování. Opadávání spodních listů je běžné, rostlina si vytváří kmínek. Rostlina je jedovatá.

 

 

 

 

 

Hibiscus plnokvětý b13. Hibiscus syriacus - Ibišek plnokvětý

Min. 20 semínek

Plnokvětý ibišek od šlechtitele z Anglie s okázalými, jakoby nařasenými květy. V době, kdy trávíte na zahradě nejvíce času, se jistě chcete obklopit opulentně kvetoucími keři. Pro tento účel jsou ibišky ideální. Kvetou totiž po celé léto až do podzimu. Dají se výborně pěstovat i ve větším květináči na slunečné terase. Jsou absolutně mrazuvzdorné. 

 

 

 

 

Hibiscus Giant b14. Hibiscus giant - Ibišek velkokvětý

Min. 20 semínek

patří mezi nenáročné rostliny, které můžou s úspěchem pěstovat začínající zahrádkáři. Obrovské květy ozdobí zahrady, pergoly, vchodové dveře apod. Výhodou pro velkokvěté ibišky je, že se dají pěstovat jak ve volné půdě, tak ve větších nádobách. Proto nepotřebujete vlastnit zahradu, abyste velkokvěté ibišky mohli pěstovat. Pěstování je jednoduché. Rostliny se sází do humózní půdy na slunné stanoviště s dostatkem vláhy. Z jara rostliny seřízneme na 10 - 20 cm a přihnojíme. V květnu začínají z dužnatých kořenových oček vyrůstat stvoly, které v červenci začínají kvést a kvetou až do prvních mrazů. Rostliny se dají pěstovat i v květináči, kde nakvétají dříve, ale na zimu musí být umístěny v prostředí, kde teplota nestoupá nad 10 °C.

 

 

 

Bylinky

 

Cananga odorata b15. Cananga odorata - Ylang ylang

Min. 20 semínek

Tato tropická rostlina okouzlí snad každého. Jedna se totiž o nejsilnější známé přírodní afrodiziakum. Její vůně i eterické vlastnosti dovedou totíž přivést k roztoužení a dalším intimním pocitům během krátké chvíle. Nemluvě o pohlazení duše při pohledu na tak krásné květy. Velice snadné pěstování. Vyžaduje teplé, slunné místo. Dostatečnou zálivku. Dopřejte si vlastní domácí afrodiziakum.

 

 

 

 

Ženšen b16. Ginseng korean - Ženšen korejský

Min. 20 semínek

Pěstování ženšenu je zcela odlišné od pěstování ostatních plodin. Korejský ženšen vyžaduje mírné podnebí, střídání čtyř ročních období, dostatečné letní srážky, výživnou půdu a čistý vzduch. Korejský ženšen musí být pěstován ve stínu, který ochraňuje rostliny před přímým slunečním zářením. A samozřejmě bez použití chemických hnojiv! Pozor, nezaměňovat s méně výživným ženšenem pětilistým.

 

 

 

 

 

 

 

Tabaco virginia b17. Tabacco virginia - Tabák virginský

Min. 20 semínek

Tabák je překrásná tropická rostlina schopná pěstování i v teplejším mírném pásmu. Primárně se pěstuje jako kuřivo. Ale je i hezkou dekorativní netradiční rostlinou i se zajímavými květy. Dále jako ochrana proti různým škůdcům. Jeho pěstování je nesmírně jednoduché. Vyžaduje slunné výživné stanoviště. Tento druh je velice odolný pro pěstování i v Čechách. Ale hlavně má ideální jemné aroma. Semínka je vhodné předpěstovat za oknem nebo v pařeništi. Semena zasypeme jen velmi malou vrstvou prosetého substrátu, případně je nezasypáváme vůbec, klíčí stejně dobře i na světle.

 

 

 

 

 

 

Zázvor b18. Ginger officinale - Zázvor lékařský

Min. 20 semínek

Zázvor je jedna z nejznámějších léčivých a korenicích bylin orientu a Asie. Jeho komplexní a mnohonásobné léčivé účinky jsou pověstné už tisíce let. Dopřejte si překrásné rostliny a květy i vlastní čerstvý zázvor pro své potěšení.  Stejně jako Cananga má i zázvor afrodisiakální účinky. Vyžaduje teplé stanoviště a dostatečnou zálivku.

 

 

 

Colocasia gigantea b19. Colocasia gigantea

Min. 20 semínek

je atraktivní rostlina do pokoje, na zahradu i na talíř. Robustní rostliny, které obřími ozdobnými listy ihned zaujmou, pocházejí z jihovýchodní Indie. Sázíme do květináčů s výživnou hlinitopísčitou zeminou (kompostová zemina a písek v poměru 3:1) a substrát udržujeme stále vlhký. Během vegetace vyžadují bohatou zálivku a pravidelné hnojení (1x týdně). Rostliny mohou zůstat na záhonech až do příchodu prvních mrazíků. K snědku jsou i řapíky a mladé listy, které jsou bohaté na vitamin C a využívají se jako zelenina.

 

 

 

Pepř b20. Piper - Pepř

Min. 20 semínek

Pochází z Indie, kde se pěstuje již tři tisíciletí. Když se díky pěstitelům a dobyvatelům dostal pepřovník do Evropy, stal se velmi populární, dokonce se za něj platilo zlatem a mohli si ho dovolit jen zámožní lidé. Využíval se i jako platidlo. Je víceletá popínavá rostlina, která dorůstá až do výšky 15 metrů. Jako dekorativní popínavou rostlinu lze pepřovník pěstovat i doma v květináči. Umístíme ho na světlé a teplé místo, kde teplota neklesne pod 18 stupňů Celsia.

 

 

 

 

 

Stevia b21. Stevia rebaudiana - Stévie cukrová

Min. 100 semínek

Jihoamerická stévie, kterou můžete pěstovat doma, na zahrádce či ve skleníku, je vskutku zázračná. Je neuvěřitelně sladká, přitom nízkokalorická a přímo léčivá. Lístkem můžete osladit moučník nebo nápoj. Je dnes asi nejperspektivnějším přírodním sladidlem. Už po mnoho staletí je využívána domorodými indiány z kmene Guarani v dnešní Paraguayi a Brazílii. Sladí jí tradiční „místní čaj“ yerba maté a listy této byliny využívají i při pálení žáhy. V čisté podobě jsou 200–300krát sladší než cukr! Stévii se nejvíce daří ve skleníku. Je poměrně teplý, bez větru, má dostatečnou vlhkost. Snad největším nepřítelem stevií jsou slimáci. Jelikož jsou stévie velice sladké,stávají se výbornou pochutinou pro slimáky.  

Lemongrass b22. Lemon graas - Citronová šťáva

Min. 100 semínek

pochází původem z jihovýchodní Asie. K jídlům se obvykle využívají cibulovitá zakončení, která se krájí na velmi jemné plátky. Stonek, který je oproti zbytku rostliny velice tuhý, se obvykle používá jako koření. Obecně se doporučuje pěstovat v písčité, vlhké půdě s dostatkem vláhy a častého zalévání. Rostlina by měla být co nejvíce vystavena přímému slunečnímu záření. Na zimu je nutno rostliny chránit před mrazem a přenést dovnitř.

 

 

 

 

Zelenina
Beans long b23. Vigna unguiculata - nudle 1,2m

Min. 10 semínek

Je netradiční druh fazolové zeleniny pocházející z Afriky. Lusky této rostliny dosahují délky až 120 centimetrů. Obsahují kvalitní rostlinné bílkoviny, vitamíny skupiny B, vlákninu a řadu dalších prospěšných látek. Nezralé lusky snižují hladinu krevního cukru. Výsev provádíme do kelímků s výživným, propustným substrátem. Semena umístíme na teplé a slunné místo a necháme vyklíčit. Metrová fazole je vhodná k popínání plotů, pergol či altánů. Můžeme ji také pěstovat ve skleníku či fóliovníku. Metrové fazole můžeme sklízet zelené, jakmile dosáhnou požadované délky. Jsou vhodné k vaření nebo tepelné úpravě ve woku.

 

 

 

Tykev láhvová b24. Lagenarie - tykev lahvovitá

Min. 10 semínek

Lagenárie má svůj původ v jižní a jihovýchodní oblasti Asie. Plodem tykve lahvovité jsou dužnaté bobule nejrůznějšího tvaru a velikosti. Pokožka plodů je světle zelená nebo tmavozelené, někdy i mramorovaná, hladká s žebernatými výstupky. Mladé plody se využívají k přípravě pokrmů, zatímco plně dozrálé a na povrchu ztvrdlé plody slouží jako dekorace. Plody se také využívají k výrobě lehkých nádobek, které jsou velice hodně oblíbené například pro popíjení čaje maté.Sazenice se vysazují vždy po jedné rostlině, neboť vyžadují dostatečně velký prostor. Lagenaria siceraria vyžaduje slunné stanoviště, pravidelné hnojení a dostatek závlahy.

 

 

 

 

 

 

 

Chilli Carolina reaper b25. Chilli Carolina Reaper

Min. 20 semínek

Je hybridní  chilli paprika. V roce 2013 byla Carolina Reaper zapsána do Guinessovy knihy rekordů jako nejpálivější paprička na světě. Podle testů, které provedli studenti jihokarolínské Winthropovy univerzity, může na Scovilleově stupnici dosáhnout až 2 200 000 stupňů pálivosti. Odsunula tak dosavadní rekordmanku v pálivosti papričku Trinidad Moruga Scorpion na druhé místo. Pěstování je poměrně velice jednoduché. Vyžaduje hodně sluníčka, teplo a pravidelnou zálivku. V době po odkvětu dostatečné přírodní hnojení.

 

 

Papričky man b26. Papričky man

Min. 20 semínek

Vesele tvarovaná odrůda papriček spíše pro pobavení přátel, nebo zpestření pohoštění veselých oslav. Fantazie je už jen na vás. Pěstování jako většina paprik. Teplo, světlo, bohatá zálivka, přírodní hnojení. Doporučujeme předklíčit semínka stranou.

 

 

 

 

Papričky woman b27. Papričky woman

Min. 20 semínek

Vesele tvarovaná odrůda papriček spíše pro pobavení přátel, nebo zpestření pohoštění veselých oslav. Fantazie je už jen na vás. Pěstování jako většina paprik. Teplo, světlo, bohatá zálivka, přírodní hnojení. Doporučujeme předklíčit semínka stranou.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tykev prso b28. Tykev prsa

Min. 20 semínek

Asijská příroda a kuchyně skrývá mnoho tajemství i zábavných věcí. Jedním z nich je zvláštní jedlý typ tykve neobvyklého tvaru. Více, než ke konzumaci ale spíše pro pobavení přátel dle vlastní fantazie. Pěstování velice jednoduché. Doporučujeme hodně zálivky a oporu pro popínavý růst.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mini meloun b29. Mini meloun

Min. 20 semínek

Překvapte své děti na jejích oslavách těmito speciálně vyšlechtěnými sladkými vodními minimelouny. Jejích chuť i vůně je tak sladká. Ale teprve jejích legrační minivelikost z nich dělá zajímavé zpestření dětských ale i jiných oslav, pikniků a pod. Pěstování je velice jednoduché. Vyžadují pouze sluníčko, výživný substrát a pravidelné zalévání. Odměnou vám budou desítky a desítky chutných miniatur melounů. Průměrná velikost je velikost golfového míče. Potěší každého.

 

 

 

 

 

Bamboo výhonky b30. Bambusové výhonky

Min. 20 semínek

Také jste si oblíbili zajímavou chuť bambusových výhonků v asijské kuchyni? Chcete mít vlastní čerstvé výhonky do svých kulinářských experimentů, kdykoli si vzpomenete? Vypěstujte si je jednoduše na své zahrádce sami. Potřebují dobře propustnou čerstvou půdu (ne jíly a utužené a zamokřené půdy, či jen písek) – ideální je kvalitní zemina a kompost s pískem. Klidně i polostínné stanoviště. Dokáží bez problémů i přezimovat. ALE - Největší problém bambusů v zimě není u nás mráz, ale sucho a vítr!!! (když půda promrzne, nedostanou se k vláze a mohou uschnout, nikoliv zmrznout. Vítr k tomuto efektu jen přispívá. Odměnou vám budou chutné chuťově úžasné čerstvé výhonky do vaší kuchyně. 

 

Ovoce
Maracuja b31. Maracuja man

Balení 5 semínek

Toto exotické ovoce si určitě zamilujete. Jeho silné účinné látky dělají v těle zázraky. Maracuja je druh mučenky pocházející z Brazílie. Je to tropické ovoce oblíbené pro svou jedinečnou zvláštní sladkou chuť po celém světě. Pro svou jednoduchost pěstování ji lze bez problémů pěstovat i u nás v mírném pásmu. Vybrali jsme pro vás sladkou odrůdu, která svým zvláštním vyšlechtěným tvarem přivádí k zarudlému úsměvu každého obdivovatele. Je víceletá, na bázi dřevnatící stálezelená liána, jejíž lodyhy dosahují délky okolo 15m. Před výsevem nejdříve namočíme semena mučenek na 48 hodin do teplé vody. Mírně nabobtnalá semena poté vyséváme do zhruba půlcentimetrové hloubky.  Velmi důležitá je dobrá drenáž. Teplota, při které klíčí semena mučenek nejrychleji, se pohybuje od 22 do 26 °C (výsev tedy lze ponechat při pokojové teplotě). V těchto teplotních podmínkách a na světlém stanovišti trvá klíčení 4 až 6 týdnů.

 

Guava b32. Psidium guajava - Kvajáva hrušková

Min. 10 semínek

je tropická rostlina, které plodí velmi sladké plody. Ty můžeme sklízet i v našich podmínkách. Zpracovat je lze do džemů, marmelád či koktejlů. Exotický vzhled této rostliny bude ozdobou každého interiéru! Pochází z tropických oblastí Střední a Jižní Ameriky a Karibské oblasti. Plodem je hladká nebo poněkud hrbolatá bobule, nedozrálá je zelená, za plné zralosti žlutá, s červenou dužninou a početnými malými tvrdými semeny. Rostlinu lze snadno pěstovat ve skleníku i obytných místnostech. Nesnáší přemokření (uhnívají ji kořeny) a vápno v půdě. 

 

Jujuba b33. Ziziphus jujuba - Čínské datle

Balení obsahuje 5 semínek

Jujuba, známá jako cicimek datlový (Ziziphus zizyphus), je opadavý strom původně z Číny, který poskytuje plody červenofialové barvy připomínající datle. Také proto se mu někdy také říká čínská datle. Plody jujuby se řadí mezi superpotraviny. Superpotraviny jsou potravinové doplňky prokazující blahodárné účinky na lidské zdraví. Skvělé chutná čerstvá i sušená. Samostatně i v koktejlech, cukroví a pod. Obecně lze venkovní pěstování doporučit ve všech teplejších oblastech, ve vyšších polohách je vhodný zimní kryt u kořenů. Běžně roste v oblastech, kde teploty klesají i na –20°C. Pro dobré zrání je však vhodné dobré oslunění, případně chráněná poloha.  

Podzemnice olejná b34. Arachis hypogaea - Podzemnice olejná

Balení obsahuje 5 semínek

Snad každý miluje chuť "buráků", které u nás patří hlavně k Vánoční atmosféře a k lehkým večerním oslavám u sklenky vína a pod. Koho by nenapadlo si je zkusit vypěstovat i doma. Bohužel komerční plody této rostliny oříšky jsou komerčně zpracované a tedy již bez klíčivosti. Přinášíme vám semínka podzemnice olejné, díky kterým si lehce sami vypěstujete bohatou úrodu vlastních burských oříšků. Pochází z Jižní Ameriky. Potřebuje teplotu nad 20 stupňů Celsia, je vhodné pěstovat ji u nás ve skleníku či fóliovníku. Sklizeň nastává, jakmile rostlina na podzim zaschne a odumře. Nároky na půdu: humózní, písčitá, lehká. Arašídy obsahují významné množství resveratrolu, což je látka s antioxidačními a antibakteriálními účinky.  

Goji čínská b35. Lycium barbarum - Čínské Goji - Kustovnice čínská

Min. 10 semínek

Goji je již několik století neoddělitelnou součástí tradiční čínské medicíny. Dodnes se drobné červené bobule považují za přírodní zázrak. Příkladem pozitivních účinků plodů goji jsou tibetští mniši. Ti goji pravidelně konzumují, a proto se zřejmě dožívají vysokého věku v plném zdraví, vitalitě a svěžesti. Pěstování kustovnice čínské je jednoduché. Miluje slunce, ale bude se jí dařit i na přistíněných stanovištích. Roste dobře v půdě, která je kyprá a písčitá a bohatá na živiny. V zimním období nevymrzá, bez problémů snese i teploty – 25 C. Velmi brzy keř dosahuje výšky až tří metrů a pokud má dostatek prostoru, volnou plochu zakrátko ovládne a zaplní. Proto se kustovnice čínská hodí k výsadbě pouze tam, kde nebude utiskovat ostatní rostliny. 

Myrica rubra b36. Myrica rubra - Voskovník červený

Min. 10 semínek

Keř, který má jasné tmavě červené atraktivní ovoce – plody voskovníku byly pěstované v Číně po staletí pro jeho známé zdravotní účinky a také pro jeho osvěžující a lahodnou chuť. Semena na 24 hodin namočte do 24°C teplé vody, poté vysaďte do substrátu a dejte do skleníku, minisleníku, pařeniště nebo na okno pod sklo. Jemně roste vodou.Sít se může v průběhu celého roku. Plody voskovníku červeného jsou jasné tmavě červené bobule, mající 2 - ­3 cm v průměru. Dužina ovoce má trochu žvýkavou strukturu, je sladká a mírně kyselá, a chuťově se podobá moruši.  

 
 
 
 
 
Black mulberry b37. Black Mulberry - Morus nigra

Min. 10 semínek

Velmi stará ovocná dřevina jejíž původní areál nelze přesně určit, pravděpodobně však pochází ze západní Asie, patrně z Íránu. Morušovník černý se hojně pěstuje v Asii, méně častěji v Evropě, zde nejčastěji v jihoevropských zemích. Dřevina, nejlépe jí vyhovují výslunná stanoviště. Zralé plody – moruše jsou 3–6 cm dlouhé, tmavě fialové až černé. Ze sladkokyselých plodů se vyrábí marmelády a vína. Konzumovat se dají i v čerstvém stavu, neboť jsou velmi chutné. Chutnají nasládle až sladkokysele. Morušovník bílý dal jméno bourci morušovému, z jehož zámotků se ve staré Číně naučili tkát jemňounké a čarokrásné látky. Pokud máte velkou zahradu v teplejší oblasti, morušovník se na ní bude skvěle vyjímat…

  

 
Stromy

 

Bamboo color b38. Bamboo color - Bambus tříbarevný

Min. 20 semínek

Vizuálně nádherná dekorace pro všechny zahrady, terasy, odpočinkové kouty... Bambus je velice jednoduchý na pěstování. Odměnou je originální barevná scenérie. Bambusy potřebují dobře propustnou čerstvou půdu, ideální je kvalitní zemina a kompost s pískem. Je potřeba vybrat před větrem chráněné stanoviště. Potřebují spíše slunečné a světlé stanoviště. Největší problém bambusů v zimě není u nás mráz, ale sucho a vítr!!! (když půda promrzne, nedostanou se k vláze a mohou uschnout, nikoliv zmrznout. Vítr k tomuto efektu jen přispívá. Proto je dobré je zalévat i v zimě a vyhradit jim před větrem chráněné stanoviště. Pro bambus je ideální dostatek vláhy po celou sezonu. Bambus je rostlina stálezelená a vydýchává vodu i v zimním období, dokonce i když mrzne. Zvýšenou pozornost věnujeme hlavně mladým rostlinám.  

 
Bamboo mini b39. Bamboo mini - Mini bambus

Min. 20 semínek

Stále víc a víc si lidi oblíbili bambusové zákoutí, které svou symetričnosti a zeleným trvalým porostem oživuje a doplňuje kterékoli odpočinkové místo. Tento minibambus umožňuje si bambusovou krásu vypěstovat i na malých prostorách - jeho malý vzrůst bude vždy přizpůsoben potřebám šetřit s místema i přesto mít nenáročné vždy zelené rostlinky. Nenáročné na péči.

 
 
Bamboo giant b40. Bambus giant - Bambus obrovský

Min. 20 semínek

Pro milovníky fantastických bambusů máme tady semínka skutečných opravdových bambusů. Věděli jste, že bambus je ve skutečnosti jen trvalá přelá přerostlá tráva? Že třeba z bambusu se stavějí i lešení na mnohodesítek pater vysoké budovy? Že bambus vydrží i zimu a mrazy? Je jen na vás, jak a kde si své vlastní bambusy vypěstujete a užijete. Jeho semínka čekají na vás.

 

 

Baobab b41. Adansonia digitata - Baobab

Min. 10 semínek

Jsou to opadavé stromy s nápadně tlustými kmeny a s dlanitě složenými listy, rostoucí v oblastech s obdobím sucha. Baobaby se vyskytují na Madagaskaru, v Africe a v severozápadní Austrálii. Jsou dlouhověké opadavé stromy. Ovoce baobabu má vysoký obsah vápníku, draslíku, thiaminu a vitaminu B6. Olej extrahovaný z ovoce je znám pro své výborné hydratační a hojivé účinky a používá se k léčbě mnoha onemocnění od průjmu po horečky. Baobab je ideální druh pro cílené pěstování a tvarování do Bonsaie. Stačí jen po naklíčení rostoucí stromek přibržďovat a tvarovat. Tím ho také můžete minimálně i desítky let pěstovat doma při dostatečném světle a teple.

 
 
  
Sekvoja b42. Sequoia sempervirens - Sekvoja

Min. 10 semínek

Možná jste někdy se zamysleli nad tím, jak je život krásný, ale i krátký a jak po sobě něco případně zanechat pro další generace. Jeden z možných tipů je vysadit strom, který by tady mohl růst i tisíce let. Mamutí stromy Sekvoje pocházejí ze severní Ameriky. Dorůstají až do 80 metrů a dožívají se i několik tisíc let. Jsou to nejvyšší stromy naší planety. Jejích domovinou je hlavně Sekvoja national park v Kalifornii. Přesto ale i v Čechách jsou lokality, kde rostou sekvoje, které mají zatím něco od 150 do 250 let. Je jen na vás, jestli bude někde u nás růst další sekvoje, kterou budou vaší potomci říkat, že ji zasadil můj pra pra pra.... dědeček/babička v roce 2018.... :-)

 

 

 

 

 

 

 

Dárek
Čtyřlístek b43. Trifolium - Čryřlístek

Min. 50 semínek

Abychom vám přinesli co nejvíce štěstí při pěstování vaších kytiče, rostlinek, zeleniny a ovoce máme pro vás dárek ten nejcenější - čtyřlístek. Nemusíte si ho hledat někde pracně na louce. bude vám růst přímo dmoa, v kanceláři, nebo kdekoli budete chtít. Dokonce ho můžete věnovat svým milovaným a dát jim tak trochu i svého štěstí i touto formou. 

 

 

 

 

44. a 45.

Tyto dva zajímavé další dárky vám tady neprozradíme. Najdete je jako překvapení od nás ve své kolekci, kterou od nás dostanete a na kterou se můžete těšit. Stačí si jen objednat a můžete doma sadit a vysázet překrásné tropické rostlinky, které vám i vaším blízkým budou dělat radost dlouhá léta.

 
990
9911990991
   
 • MIX 45 Akce Tip Doprava zdarma Kód: 219
  Skladem

  Pro velký zájem i letos přicházíme s jedinečnou nabídkou - MIXem až 45 různých tropických, subtropických a zámořských rostlin, květin, dřevin, ovoce a zeleniny, které nadchnou úplně každého pěstitele. Vybíráno speciálně dle kritérií na jednoduchost pěstování, naše podmínky (klima, možnost pěstování i v interiérech...), atraktivní vzhled, zajímavé chutě atd. Velice omezené množství. Neváhejte a využijte tuto jedinečnou akci.  Vytvořte si doma, v bytě, na zahrádce svůj exotický koutek těch nejkrásnějších květin a rostlin.

  Banner - Akce, omezené množství

   A jeden dárek ještě pro všechny - u této akce snižujeme hranici poštovného zdarma. Tuto kolekci 45 druhů exotických semínek obdržíte za poštovné a balné 0,-Kč!

  Baner - pro tuto akci poštovné zdarma

   Cena pro Slovensko: 39,-€ 


  990 Kč
     

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.